Przejdź do treści
Strona główna » Roślinne trendy na rok – mossmoss podpowiada

Roślinne trendy na rok – mossmoss podpowiada

  trendy_rosliny_2022

  Trendy roślinne roku – przegląd.

  Roślinne trendy to nie nowość w świecie roślin, ponadto niektóre zmieniają się z roku na rok, a inne pozostają na dłużej. Na nadchodzący rok wybraliśmy kilka roślinnych „must have”. Na pewno zobaczycie je na instagramie, ponieważ szybko podbiją niejedno wnętrze.

  Paprocie – roślinny trend, który powraca od lat.

  Również w tym roku popularne będą niezastąpione paprocie.


  Choć trudno w to uwierzyć, ale na świecie występuje około 10 000 gatunków paproci. Paprocie to klasyczne rośliny półcienia. W stanie naturalnym występują w najniższych partiach lasów. To dlatego nie lubią ostrego, palącego słońca i przesuszonego powietrza.
  Do wnętrz, wbrew logice, polecane są głównie gatunki kolekcjonerskie, które są znacznie odporniejsze od klasycznych „babcinych”, rozłożystych paproci.
  Paprocie od lat cieszą się ogromną popularnością ze względu na właściwości oczyszczające powietrze i swój efektowny wygląd.

  mossmoss blog modne rosliny paprotki

  Rośliny pnące – trend roku.

  Kolejny trend roślinny w tym roku będą wyznaczać rośliny pnące, one również należą niezmiennie do ulubieńców wszystkich miłośników roślin.
  Jednym z najpopularniejszych pnączy jest Hoya. Nie trzeba jej przedstawiać wielbicielom roślin, ponieważ już dawno podbiła nie jedno wnętrze. Jest łatwa w uprawie, ma bardzo wiele odmian i idealnie nadaje się na prezent.
  Zupełnie bezproblemowy w uprawie Scindapsus pictus to kolejny hit, w który warto się zaopatrzyć. Scindapsusy dają dużo satysfakcji, polecamy je każdemu, a zwłaszcza osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z roślinami.

  .

  mossmoss blog modne rosliny pnace scindapsus

  Trendy roślinne a duże wnętrza.


  Trendy roślinne ściśle wiążą się z wystrojem wnętrz i możliwościami wyeksponowania konkretnych egzemplarzy.
  Dla posiadaczy dużych wnętrz idealne będą modne w tym roku rośliny giganty o dużych jednolitych liściach.

  Królewska strelicja czy banan dopełnią swoją majestatycznością duży salon lub gabinet. Duże rośliny będą zawsze wymykały się trendom, ponieważ potrafią zrobić wrażenie i stworzyć namiastkę dżungli w domu. Dlatego zawsze warto w nie inwestować i cieszyć się ich widokiem. Przy odrobinie cierplowości wytrwali właściciele będą mogli doczekać się na przykład bananów z własnej hodowli.

  mossmoss blog modne duze rosliny strelicja


  W rozmiarze XL polecamy również Fikusy. Zna je każdy, ponieważ podobnie jak monstery, fikusy zdobiły nasze domy od pokoleń. Pod dobrą opieką wyrastają do ogromnych rozmiarów.

  mossmoss blog modne duze rosliny fikus lirolistny

  Równie zjawiskowe będą skrzydłokwiaty w wersji XXL.

  mossmoss blog modne rosliny skrzydlokwiat

  Roślinne trendy dla wymagających.


  Wielbiciele roślin, z biegiem czasu poszukują coraz bardziej wyszukanych, oryginalnych i kolekcjonerskich egzemplarzy. Najbardziej poszukiwane są rośliny o nietypowym wybarwieniu liści. W tym sezonie szczególną popularnością będą cieszyły się ceropegie, filodendrony, monstery, kalatee, wszystkie odmiany o oryginalnym zabarwieniu liści.

  mossmoss blog modne pnace rosliny ceropegia

  Uprawą kolekcjonerskich roślin zajmuje się coraz większa liczba osób. W tym roku warto polować na variegaty, czyli na rośliny, które mają białe przebarwienia na liściach. Równie poszukiwane będą okazy o liściach całkowicie odbarwionych. Będą wyjątkowo modne w tym sezonie! Na aukcjach osiągają niebotyczne ceny, a ich dostępność jest niewielka.

  filodendron trend mossmoss
  mossmoss blog modne rosliny monstera variegata